Відмова від нафти на користь вітру та сонця до 2050 року

575

Безпечність, з якою Росія дивиться у майбутнє, покладаючи величезні надії на експорт газу та нафти, може зіграти злий жарт. Нині більшість розвинених країн робить усе можливе, аби відмовитись від нафти раніше, аніж вона встигне закінчитись.

Сьогодні нафту порівнюють з деревиною: у 19 ст. вона теж була незамінною і складала 100 відсотків у світовому енергетичному балансі. Нині деревина не є ключовим ресурсом, скоро і нафта з газом відійдуть на другий план.

Весь модельний ряд Volvo буде представлений в електричному або гібридному вигляді у найближчі кілька років, аналогічну обіцянку дали Volkswagen та BMW. Такі країни як Нідерланди, Норвегія, Великобританія, Німеччина, що входять до міжнародного екологічного альянсу ZEV, працюють над ідеєю заборони автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2050 року. До них приєдналися Данія із Шотландією, а Швеція планує перейти на електромобілі та біопаливо вже до 2030 року.

Інвестиційний банк Lazard провів дослідження у листопаді 2015, яке вказує на значно меншу вартість переробки сонця та вітру в електроенергію, аніж будь-які інші способи генерації.

Якою є головна надія нафтового ринку заклинання російських чиновників: «Високі ціни на нафту не врятують Росію».