Відомі три причини, через які уряд Яценюка втратив довіру

285

Парламентарі 16 лютого можуть висловити недовіру Кабінету міністрів. Аналітик Анатолій Октисюк назвав причини, через які Яценюк втратив довіру.

«Різні фінансово-промислові групи намагалися сконцентрувати у своїх руках максимальну кількість ресурсів і державних монополій. Демократична політична конкуренція була підмінена неформальною політикою, в основі якої і донині лежать таємні угоди, договірні, квоти і тотальна корупція», — сказав старший аналітик політичного департаменту Міжнародного центру перспективних досліджень.

На думку Октисюка, власне через цей «радянський» апарат виникла політична криза. А також — через неефективні державні інститути та рентну систему функціонування влади.

Старий «радянський» бюрократичний апарат обслуговував і обслуговує інтереси правлячого класу. І орієнтований на рішення партійних завдань, а не державних питань,- зазначив він.

Анатолій Октисюк додав, що прозорість відбору державних службовців повністю зруйнована квотними призначеннями і так званою подякою за якусь послугу. А правлячий клас лише й думає, як отримувати колосальний прибуток, а це погано впливає на ідеї реформування.

«Криза довіри до влади є безповоротною точкою відліку. Влада не відповідає на запити суспільства, яке вимагає інтенсифікації реформ і боротьби з корупцією», — наголосив аналітик.

Він також назвав основні сценарії розвитку політичної ситуації в Україні.

Перший — влада може продовжувати робити вигляд, що вона контролює ситуацію. Та це призведе тільки до збільшення масштабів кризи, який може вже перерости з урядового до державного.

Другий — можливі дострокові парламентські і навіть президентські вибори.

Третій — повне перезавантаження і очищення виконавчої влади, формування технократичного уряду.