Відомий бізнесмен оголосив про банкрутство своєї компанії FTBN Wealth Management

623

Відомий український підприємець Денис Олейников повідомив про банкрутство інвестиційної компанії FTBN Wealth Management.

Як наголошується, після цього він видалив всі сторінки в соцмережах і перестав відповідати на повідомлення. Вкладники намагаються вийти на зв’язок з Олейниковим, але поки безуспішно.

Лист, повний текст якого є у розпорядженні, що повідомляє про банкрутство компанії, було розіслано вкладникам минулого тижня.

У ньому Олейников повідомляє, що компанія припиняє діяльність з 17 січня і відмовляється від своїх зобов’язань «у зв’язку з неможливістю їх виконання компанією-банкрутом».

В якості причини банкрутства називається «найгірший за 120 років початок інвестиційного року-2016». Разом з FTBN Wealth Management припинив роботу і сервіс мікроінвестіцій OPAYZ.

Після повідомлення про банкрутство Олейников видалився з соціальних мереж, перестав відповідати на дзвінки і листи і як-небудь підтримувати зв’язок з вкладниками.

В даний момент вкладники організували закриту групу і намагаються якось вийти на зв’язок з Олейниковим.

Експерти кажуть, що один лише стан фінансових ринків не може бути причиною події.
CEO GrowthUP Group Денис Довгополий вважає, що банкрутство могло статися внаслідок торгівлі з великим плечем.

«Керуюча компанія може втратити всі гроші під управлінням тільки в одному випадку — якщо вона торгувала з плечем. Найімовірніше, великим. Тим самим збільшуючи ризики вкладників. І пішовши в мінуси на всю суму під управлінням. А значить, керуючі ризикували чужими грошима, а плечову прибутковість забирали собі», — прокоментував Довгополий у своєму Facebook.

«Повинен сказати, що в ЄС, та й у будь-якій юрисдикції на подібну діяльність потрібна ліцензія (питання, чи була вона?), І подібні речі — найімовірніше, порушення цієї ліцензії», — додав він.

Припущення щодо плеча підтверджують і клієнти. Більш того, деякі з них стверджують, що були в курсі такої політики компанії.

FTBN Wealth Management займалася консультаціями та інвестиційним менеджментом, тобто брала в довірче управління гроші інвесторів і розпоряджалася ними.

Паралельно в 2013 році з’явився ресурс FTBN.com — «інформаційно-аналітичне видання, присвячене міжнародним ринкам капіталу, приватному інвестуванню та фінансовому менеджменту».

Олейников планував вивести видання на перше місце в російськомовному сегменті інтернету по темі інвестиційної діяльності.

Пізніше з’явився сервіс мікроінвестіцій OPAYZ. За словами Олейникова, він запустив його як стартап, орієнтуючись на зростаючий попит клієнтів в області мікроінвестування.
У листопаді 2014 року в інтерв’ю AIN.UA Олейников говорив, що планує повернутися в

Україну до 2023 року, а також розповідав про FTBN Wealth Management, яка «допомагає розміщувати звичайним людям кошти в цінні папери Apple, Facebook, Google, Amazon.com і інших першокласних зарубіжних IT-компаній».

Як відомо, Олейников, чия компанія виробляла футболки з написом «Спасибо жителям Донбасса», в 2011 році залишив Україну, побоюючись арешту. З тих пір він почав займатися інвестиційною діяльністю в Хорватії.