Відставка Яценюка – козир Президента

700

Вчора Президент України закликав прем’єр-міністра Яценюка та ген прокурора Шокіна, подати у відставку.

Верховна Рада не проголосувала за відставку Арсенія Петровича. Ці політичні ігрища коментують експерти.

«Вчора ми побачили змову провладних еліт, які поставили незадовільну оцінку Кабміну. Слухаючи виступ Яценюка, можна було повірити, що в Україні справді все добре, відбувається розквіт економіки. Але у БПП не знайшлося 39 голосів, щоб проголосувати за відставку. Якщо Президент виступає з вимогою про відставку Кабміну, то депутати з його фракції мали б проявити якусь солідарність, що вони підтримують свого керівника», — розповів політолог, керівник Фонда «Вища школа професійної політики» Олег Вострих.

«Щоб пояснити таку нерівномірність у рядах блоку, потрібно згадати перше утворення «Солідарності» — тоді цих депутатів підтримали різні грошовиті люди. Ми можемо собі задавати питання чи була узгоджена така поведінка депутатів із оточенням Президента, чи вона диктувалась інтересами тих груп, які делегували цих людей у Парламент», — розповіла виконавчий директор Українського незалежного центру політичних дослідів, Світлана Конончук.

«Та вакханалія, яка відбувалася вчора – це не було перезавантаження, швидше перевантаження. Сьогодні Парламент як «вдова» Салтикова-Щедріна, яка сама себе випорола. Якщо Парламент спробує піти далі, то він розв’язує руки Кабміну, щоб той подав до Конституційного суду, що рішення про «недовіру» до нього — суперечить Конституції та її нормам. Це був козир у пропрезидентської сили, щоб накидати на Кабмін максимум негативу, або заставити його працювати добровільно-примусово, але перекинувши на нього тягар певної відповідальності за соціальну напругу. В контексті бюрократичної системи, депутати такі не сказали, хто буде наступником прем’єра. Бо виходять, що знімаючи з посади Яценюка, в.о. прем’єр-міністра стане Яценюк», — вважає політолог, радник при дирекції Національного інституту стратегічних дослідів при Президенті України, Олексій Полтораков.

«Де-факто коаліції не існує, так само як і опозиції. Зараз в Парламенті відбуватимуться торги. Юлія Володимирівна змінивши свій імідж, має змінити і політичну риторику», — додав Олег Вострих.