«Віджати» WOG: Як Коломойський використовує вдову Єремеєва

Вдову Ігоря Єремеєва Тетяну звинуватили у маніпуляціях навколо спадщини її трагічно загиблого чоловіка

909

Конфлікт між «приватівцями» та власниками групи компаній «Континіум» триває не перший рік. Причина – вони прямі конкуренти на ринку палива. Після трагічної загибелі Ігоря Єремеєва у серпні 2015-го року (нагадаємо, депутат і бізнесмен отримав смертельну травму внаслідок падіння з коня) експерти в один голос заявляли: партнерам покійного доведеться зійтися у двобої з Коломойським, що на той час мав владу, яку ефективно конвертував у зростання бізнесу. А наприкінці травня цього року ЗМІ облетіла звістка: акції Єремєєва в паливній компанії WOG стали предметом боротьби між найбільшим акціонером компанії Степаном Івахівим, другом загиблого, й Ігорем Коломойським. На боці останнього начебто виступає вдова Єремеєва Тетяна. За даними ЗМІ, окрім Івахіва, акціонерами WOG залишаються Сергій Лагур та Роман і Софія – діти Єремеєва. Нині полум’я конфлікту за спадщину одного з найуспішніших бізнесменів Західної України розгорілося з новою силою, а дрівець у вогонь підкидає телеканал Коломойського «1+1». Тобто, Ігор Валерійович і не збирається приховувати інтересу до компанії WOG.

Якщо коротко, то вдова Єремеєва звинуватила чоловікових партнерів по бізнесу Івахіва і Лагура у тому, що вони не допускають родичів загиблого до володіння й управління корпоративними правами. Себто, залишили її та дітей без грошей. Та чи справді все так, як каже пані Тетяна. Журналісти «Волинь. Post» зібрали свідчення і документи, які проливають світло на цю скандальну історію.

Розслідування, з’ясувало дивну річ – у луцькому офісі «Континіуму» на сина загиблого бізнесмена досі чекає батьків кабінет. Якби партнери чоловіка були непорядними людьми, як розповідає вдова, навіщо їм дбати про майбутнє сина ділового партнера? Зі слів менеджерів компанії можна зробити висновок: Роман Єремеєв відмовляється від кар’єрної перспективи в компанії, де є акціонером, через вплив матері.

Та й взагалі, побачене журналістами не вкладається в матрицю, яку для пані Тетяни збудували ЗМІ «приватівців». Приміром, виявилося, що Івахів і Лагур від імені свого загиблого друга продовжують займатися благодійністю, так, наче він і досі живий. Вдова ж Єремеєва обставляє це таким чином, ніби ділові партнери допомагають чужим людям, а родині не дають ні копійки. Але в розпорядженні журналістів опинилися розписки Тетяни Єремеєвої, які спростовують її слова. Відповідно до цих документів, вона отримувала готівкові кошти від партнерів Ігоря Мироновича. Це були десятки тисяч доларів на власні потреби, утримання житла і навіть на придбання рідкісного поні з Голландії. Ось копії лише кількох таких розписок:

Адвокат Ігоря Єремеєва Лариса Гаврилюк прояснила ситуацію зі спадщиною бізнесмена. Його законними спадкоємцями є Тетяна Єремеєва, діти Роман і Софія та мама Ганна Василівна, яка згодом свою частку переоформила на внучку Софію. За словами адвоката, орієнтовна вартість успадкованого майна на сьогодні складає кілька мільйонів доларів. То чому ж вдова бізнесмена каже, що бідує, дивується адвокат.

Розслідування, схоже, наблизилося до відповіді на це питання. 21 серпня 2014-го року Ігор Єремеєв створив за кордоном R&S trust – траст, названий за першими літерами імен його дітей. Туди він перевів усі свої активи. Траст мав захистити їх від юридичних суперечок з конкурентами. За умовами угоди, в разі смерті батька прибутки від активів мають постійно отримувати його діти. Управляє трастом компанія ESTERA. Протектором або гарантом Єремеєв призначив свого друга Івахіва. Протектор не управляє трастовими активами, тому звинувачення вдови бізнесмена на адресу ділового партнера її чоловіка змусили журналістів ще глибше зануритися у заплутану історію зі спадщиною Єремеєва.

Як виявилося, приблизно з 2011-го року Ігор Миронович не жив з дружиною. Хоча на папері вони були подружжям. Тетяна мешкала в Луцьку, а її чоловік – у Києві. Причому не одинаком, а з дівчиною на ім’я Олена, про яку дружина знала. Розлучення пояснює, чому прибутки від активів Єремеєва із закордонного трасту мають отримувати лише діти, а не вдова. І тепер найцікавіше: отримання дітьми дивідендів від батькових активів зупинила їхня мати. Журналісти знайшли документ, яким Тетяна Єремеєва заборонила трасту переказувати кошти нащадкам загиблого бізнесмена.

Пані Тетяна, яка скаржиться на відсутність коштів, звернулася до послуг юридичної фірми Conyers Dill & Pearman, яка є однією із найдорожчих на Британських Віргінських островах. Вона свого часу фігурувала у скандалі з привласненням Януковичем землі в Межигір’ї. То хто оплачує юридичний супровід для Тетяни Єремеєвої? Журналістам до рук потрапив цікавий аудіозапис, на якому голос, схожий на голос бізнес-партнера Ігоря Коломойського Ігоря Палиці пояснює, чим мотивована допомога безутішній вдові.

«Вона прийшла до мене і каже: «Ігор, чим можна допомогти? Я знаю, що у вас (зі Степаном Івахівим, – ред.) доволі непрості стосунки. В мене, до речі, також». Більше року я їй допомагаю фінансово. Більше року я їй плачу адвокатів, юристів… Скрізь, всім… Вони допомагають їй по всьому світу заарештувати майно і повернути на неї акції. Ми цим займаємось. Я про це попередив Івахіва… Він питає: «А що ти з нею там домовився?» Чесно скажу, про що я домовився: якщо до неї повертаються ці акції, а там більше 1 мільйона доларів треба на юристів… Я фінансую всі ці речі… А коли вона стає власником цих акцій і захоче їх продати, я маю право по ціні, яка тоді буде на ринку, купити на 25% дешевше ці акції. Оце в нас підписаний контракт – між нею і мною. Про що я й домовився». Як то кажуть, нічого особистого, лише бізнес. Бізнес Коломойського.

Як пояснив експерт з енергетичних питань Сергій Куюн, це просто ідеальна ситуація для Коломойського, який зробив свій капітал такими зухвалими рейдерськими захопленнями. Корпоративні юридичні війни – це його «коник». Експерт додав: конфлікт між Єремеєвим і «приватівцями» був значно глибший, аніж боротьба за контроль над заправними мережами, у цих людей була різна громадянська позиція. «Любові там ніякої не було, а було таке протистояння ідейне. Тобто ці люди бачили трохи по-різному розвиток і країни, і бізнесу», — каже Куюн. Прикладом чого може слугувати історія з «Укртранснафтою», державною компанією, яку Коломойський інсталював у свій бізнес.

Тепер зрозуміло, роблять висновок автори журналістського розслідування, що причина всіх скандалів навколо спадщини Єремеєва – бажання Коломойського отримати хоча б частковий контроль за своїм давнім противником та конкурентом на нафтовому ринку. А Тетяна Єремеєва для нього лише інструмент у цій брудній грі. Від її ж бажання нажитися на союзі з Коломойським та Палицею страждають діти покійного бізнесмена, роблять сумний висновок автори розслідування.