Вимога «ДНР»: сепаратисти хочуть бути народними депутатами у Верховній Раді

5237

В Україні продовжує наростати напруга навколо конституційного питання, а саме – голосування за зміни до Основного Закону України в частині децентралізації з нормою, де відзначається, що місцеве самоврядування в так званих «Л/ДНР» може визначати окремий закон.

Про відповідну законодавчу інтригу пише журналіст Катерина Рещук.

«Вчора представники «ДНР» висунули власні, так звані «компромісні» умови реформи Конституції України. У цих ініціативах вони називають себе частиною України (примітно, що і Крим також), вимагають права самостійно формувати народну поліцію, служби безпеки, суди, прокуратуру, прикордонні війська «без узгодження з київською владою». Ці вимоги сепаратистами висувались і раніше», — пише Рещук.

Та сьогодні, на думку журналіста, сепаратисти стали куди винахідливішими, оскільки вимагають ще й звільнення бійців, яких було заарештовано в різних регіонах країни – Одеса, Харків, Київ.

Зокрема Катерина Рещук говорить про бажання ДНРівців здобути широку автономію у всіх її можливих напрямках.

«Також «ДНР» бажає, щоб «регіон Донбас» здобув широку економічну (право торгувати з Росією), політичну (право обирати свій парламент, уряд і президента) та культурну (захист російської мови) автономію. Крім того, представник України в Тристоронній групі Роман Безсмертний повідомив про бажання «ДНР» на конституційному рівні закріпити квоту «ДНР» у Верховній Раді, мати право узгодження всіх прийнятих законів і право вето на рішення у зовнішній політиці. При цьому питання допуску українських партій до виборів в «ДНР» і «ЛНР» «є дуже і дуже складним», — відзначає експерт.

Проте Україна напоготові відстояти свої права на міжнародній арені. Як пояснює Рещук, українська сторона буде продовжувати настояти на своїй позиції: поновлення контролю над кордоном та звільнення Донбасу від російських угрупувань. Лише за таким сценарієм Київ може подумати щодо поправки до Конституції з «особливим статусом».

«Українська сторона вимагає того ж, що і Росія, але з точністю до навпаки: виведення російських військ і озброєння, поновлення контролю над кордоном, відновлення української влади на території «ЛНР/ДНР». Тільки потім Верховна Рада проголосує поправки до Конституції з особливим статусом Донбасу та закон про вибори на окупованих територіях».