Виробники ліків витратили 7,2 мільярда гривень на рекламу

263

За підсумками 2015 року обсяг інвестицій в рекламу лікарських засобів на телебаченні збільшився на 4,5% в порівнянні з 2014 роком і досяг 7,2 млрд гривень за прайсами, а реально становив — 950 млн гривень без податків.

Про це йдеться у звіті про витрати на ТБ-рекламу ліків в Україні.

Згідно зі звітом, рівень контакту з глядачем (EqGRP) підвищився на 7,3%, а кількість вироблених рейтингів (WGRP) — на 7,1%.

Як зазначається, динаміка цих показників сповільнилася в порівнянні з попередніми періодами. За підсумками 2015 року відзначена медіадефляція на рівні — 2,6%.

«При рекламуванні лікарських засобів фармкомпанії основну увага фокусують на національних («Інтер», «Перший національний», «Студія «1+1″) і мультирегіональних телеканалах», — йдеться у дослідженні.

За підсумками 2015 року, частка даних типів каналів становить 43,3 і 45,9% відповідно. Питома вага регіональних каналів в загальній структурі становила 10,8%.

Українські виробники демонструють випереджальну динаміку приросту інвестицій в рекламу на ТБ у порівнянні з зарубіжними гравцями, що дозволило українським фармацевтичним компаніям значно збільшити свою частку в загальному обсязі інвестицій в ТБ-рекламу лікарських засобів. Так, за підсумками 2015 року їхня питома вага становила 42,9%.

У 2015 році рейтинг телеканалів за обсягом продажів реклами лікарських засобів очолюють національні канали: за підсумками аналізованого періоду 1-е місце зайняв телеканал «Студія «1+1», а канал «Інтер», який в попередні роки утримував лідируючу позицію, змістився на 2-е місце.

При цьому «Інтер» забезпечив найвищий рівень контакту з глядачем і максимальну кількість виходів рекламних роликів лікарських засобів. Третю та восьму позиції рейтингу зайняли мультирегіональні канали.

В цілому склад рейтингу топ-10 каналів за обсягом продажів реклами лікарських засобів в порівнянні з попереднім роком не змінився, канали просто змінюють свої позиції в рейтингу.

Істотні зміни відбулися в рейтингу топ-10 брендів лікарських засобів, що рекламуються на телебаченні.

За підсумками 2015 року лише 4 бренди з аналогічного рейтингу за 2014 рік залишилися в топ-10 за обсягом інвестицій в рекламу. В аналізований період рейтинг очолили Нурофен, Ессенціале, і Стрепсилс.

Зміни відбулися і в рейтингу маркетуючих організацій. На перший рядок рейтингу піднялася вітчизняна компанія «Фармак», на другому місці залишається французька компанія «Sanofi», а на третій позиції розмістилася вітчизняна компанія «Корпорація Артеріум».

Дані дослідження телевізійної аудиторії належать і надані Індустріальним телевізійним комітетом (ІТК).