Віталій Купрій: Конституційний суд увійшов у орбіту Медведчука

0
1770

Віталій Купрій на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці повідомив, що Голова Конституційного суду Станіслав Шевчук зробив своїм радником креатуру Медведчука – Олега Синянського.

У останні місяці правління екс-Президента Леоніда Кучми Олега Синянського поставили керувати Службою зовнішньої розвідки, а перед цим він був начальником Головного управління розвідки СБУ. Під час президентської кампанії 2004 року засвітився в стеженні за кордоном за українськими опозиційними політиками. Генерал-розвідник В.Кравченко тоді звинуватив Синянського в тому, що він підписував незаконні вказівки на таке стеження, а також організував викрадення медичної карточки Віктора Ющенка з віденської лікарні, де той проходив лікування після отруєння”, — пише нардеп.

Цікава деталь із біографії Синянського  – він навчався у Московському військовому інституті іноземних мов (володіє англійською, арабською та івритом), який закінчив у 1992 році. Тобто, випуск Синянського припав на час, коли Росія та Україна були окремими державами. Особливістю вказаного навчального закладу було те, що він готував військових розвідників.

У 2005 році Синянський зник із публічної сфери: трохи був у бізнесі, а потім взагалі «заліг на дно». А нещодавно з’явився – став найближчим радником голови Конституційного суду. З Шевчуком він з’являється на офіційних зустрічах, супроводжує на інших заходах. По всьому відчувається, що він має величезний вплив на голову Конституційного суду.

Виникає запитання: з яких питань може компетентно радити Голові Конституційного суду особа, предметом професійної діяльності якою були лише специфічна (як це випливає з викладеного вище) оперативна діяльність і бізнес?”, — продовжує народний депутат.

Це питання є суспільно важливим, а тому Віталій Купрій звернувся з депутатським зверненням до Голови Конституційного суду Станіслава Шевчука, щоб отримати відповідь на нього з перших вуст.
“І чи було відомо йому про неоднозначну репутацію його нового радника, про його попередню діяльність і якщо так, то чим він керувався, призначаючи собі такого радника. Бо колишні співробітники СБУ та СЗР, з ким довелося поспілкуватися, просто в шоці від такого призначення. Усі вони вказують на тісний зв’язок Синянського з Медведчуком. А що зв’язує Шевчука з Медведчуком?”, — ставить слушне запитання парламентар.