Війна з МАФами триває

321

У Дніпропетровську продовжується боротьба з незаконною торгівлею. Сьогодні тротуари вул. Новокримської звільняли від засилля кіосків. На цій вулиці стоять близько 70 ларьків, та жоден з них не має дозвільних документів на роботу. Начальник КП «Благоустрій» Руслан Мороз каже, після демонтажу вулицю приводитимуть до ладу – відновлять асфальтне покриття, газони та місця для паркування автомобілів. Головне, каже Мороз, — кіосків тут більше не буде. Завершити звільнення тротуарів Новокримськоївід кіосків планують протягом дня.

«Як і обіцяла команда нашого мера Бориса Філатова, місто буде приводитися до нормального вигляду. Тут будуть відновлюватися тротуари, зелені насадження, які були раніше. Вулиця виглядатиме так, як це має бути у нормальному, сучасному місті», — сказав Руслан Мороз.

Незаконні кіоски прибирали за допомогою вантажних кранів. Більшість з них має відправитися на штраф-майданчик. Ще 12 кіосків також хочуть прибрати і поставити їх на розі вулиць Новокримської та Литовської, утворивши таким чином компактний торговельний майданчик. Аби кіоски не заважали, їх відгородять парканом. Мешканці будинків на цих вулицях такою пропозицією дещо стурбовані. Люди переживають, чи буде безпечним таке сусідство – адже поруч дитячий майданчик. Утім, раніше на цьому клаптику землі не вщухала стихійна торгівля.

Руслан Мороз запевняє, перенесення кіосків нікому не зашкодить. Ларьки торгуватимуть виключно продуктами. Жодних «наливайок» тут не буде. Крім того, ці кіоски отримають дозвільні документи і працюватимуть в рамках закону. Серед іншого, законна робота ларьків означає, що вони будуть забезпечені, зокрема, санітарним вузлом.

Які саме кіоски зможуть отримати необхідні документи і продовжувати торгівлю – визначала спеціальна комісія, яка працює при департаменті споживчого ринку та сфери послуг міськради. Інспектори відомства зважали, зокрема, на зовнішній вигляд кіосків і їхній асортимент.

Утім, якщо люди будуть проти, кіоски обіцяють прибрати також і звідти. Після демонтажу незаконних ларьків, до речі, відкривається раніш заблокована доріжка у тутешній сквер, і тротуарами нарешті можна буде вільно ходити.

Мешканка багатоповерхівки по вул. Новокримській Лілія Богачева демонтаж кіосків підтримує. Жінка не приховує – від безладу і розбитих доріг тут вже втомилися.

«Ситуація така, що люди не можуть користуватися центральною вулицею. Пройти неможливо – і сумки ріжуть, і крадуть. Тут просто безлад. Влада нам пропонує благоустрій частини скверу, який стоїть витоптаний. Ми підтримуємо такі дії», — зазначила Лілія Богачева.