Військові більше не зможуть приймати одноосібні рішення

320

Начальник штабу бригади оперативного призначення НГУ, полковник Сергій Тартаковський розповів, які саме зміни відбуваються у військах.

Наразі відбувається реформування військових частин, задля переходу на стандарти НАТО.

Один із основних принципів, за яким буде формуватися бригада – це використання досвіду країн НАТО, особливо, що стосується систем керування.

На думку полковника, перше, що має відбутися – це організація штабових органів, починаючи від штабу бригади, завершуючи штабами батальйонів-дивізіонів. Процес прийняття рішень військовими також буде організований за стандартами НАТО. Він суттєво відрізняється від радянської системи. Процес прийняття рішень радянської системи був написаний ще у 1946-47 роках, для офіцерів і генералів, які пройшли Другу світову війну.

«На даний момент єдиним способом уникнути помилок на полі бою — це процес прийняття рішень НАТОвським методом. Згодом, коли командири наберуться досвіду, можливими буде варіант одноосібного прийняття рішень Але на даний момент така радянська система нам не підходить», — розповів Сергій Тартаковський.

До речі, такий досвід керування перейнято від німців, а не американський винахід. Зараз усі частини будуть переходити на Натовські стандарти організації керування.

«Раніше нам говорили, що це не відповідає законодавству, це лише прожекти. Зараз усім стало зрозумілим, що це запроваджуватиметься у всіх частинах одночасно», — наголосив Сергій Тартаковський.

У підході до процесу навчання буде надаватися більше свободи та ініціативи молодшим командирам.

«За 20 років не було приділено достатньо уваги військам. Не довіряли молодшим офіцерам і тому полковники робили те, що мали б робити лейтенанти. Тому в нашій армії сьогодні набагато більше полковників, ніж молодших офіцерів», — додав полковник.