Військові США пошкодили під час технічного обслуговування ядерну боєголовку

305

Американські службовці з Військово-повітряних сил випадково пошкодили ракету. Вона була оснащена ядерною боєголовкою.

Про інцидент стало відомо лише 22 січня цього року. Хоча стався він ще 17 травня 2014 року і ретельно приховувався. Балістичну ракету «Мінтмен» пошкодили під час технічного обслуговування у пусковий шахті на північному сході штату Колорадо.

Помилку допустили троє військовослужбовців 320-го ракетного ескадрону 90-го ракетного крила ВПС. В результаті їх помилки ракета опинилася в «неробочому стані». Причиною цього став «недолік необхідного рівня навичок у персоналу».

В той же час військові запевняють, що зазначений інцидент не становив жодної загрози для суспільної безпеки. Ракету довелося витягнули з шахти. На її ремонт витратили 1,8 мільйона доларів. Інші подробиці інциденту військові поки не розголошують.

«Мінітмен» є однією з наймасовіших балістичних ракет у світі. Дальність її дії складає 13 тисяч кілометрів. Вона здатна нести три боєголовки, але згодом їх кількість обмежили до однієї.

Нагадаємо, що раніше американську ракету Hellfire класу «повітря-земля» помилково відправили на Кубу в 2014 році. Вона призначався для навчань НАТО в Європі, але незрозуміло як опинилась на сусідньому з США острові.