ВРУ прийняла законопроект для спрощення процедури приватизації

266

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, необхідний для приватизації.

«За» законопроект №2319а-д, автором якого є нардеп від «Народного Фронту» Андрій Іванчук, у першому читанні проголосувало 237 народних депутатів.

Законопроект передбачає встановити, що до приватизації в якості покупців не допускаються юридичні особи або пов’язані з ними особи, зареєстровані в країнах, визнаних Верховною Радою країнами-агресорами.

Також не допускається участь у приватизації представників країн, щодо яких застосовані санкції.

Дане обмеження пропонується поширити і на фізичних осіб, які мають громадянство країни, визнаної країною-агресором.

Також пропонувалося скасувати обов’язковий попередній продаж на фондових біржах пакета акцій акціонерних товариств груп «Б» і «Г» в розмірі 5-10% статутного капіталу.

Прийняття забезпечить захист національних інтересів у процесі реформування відносин власності, удосконалить механізми та процедури приватизації, підвищить економічну ефективність продажу об’єктів та надходження до державного бюджету.

Раніше, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявляв,Україна не допустить російських інвесторів до приватизації держоб’єктів.

Як відомо, Кабінет міністрів дозволив приватизувати єдині майнові комплекси Костянтинівської та Мигіївської гідроелектростанцій, розташованих в Миколаївській області.

Як повідомлялося раніше, за пропозиціями уповноважених органів управління в перелік державного майна, що підлягає приватизації,були включені 342 об’єкта.

Нагадаємо, 9 жовтня Кабмін продовжив на 2016 рік дію базового постанови про проведення приватизації в 2015 році, оскільки уповноважені органи управління держмайном не передали всі активи у ФДМУ.