ВТБ Банк оприлюднив звіт про грудневий прибуток

417

З даних АУБ випливає, що за підсумками грудня прибуток ВТБ Банку склав 11,35 млрд грн, внаслідок чого його збиток за підсумками всього минулого року скоротився до 4,45 млрд грн.

Заступник керівника фінансового департаменту фінустанови Олена Сиротовська в коментарі для редакції зауважила, що грудневий фінрезультат був обумовлений переходом банківської системи на міжнародні стандарти звітності (як, до речі, ми й припускали, — ред.).

«Частина витрат, які за НСБО [нацстандартами бухобліку, — ред.] були понесені в 2015 році, а по МСФЗ понесені в 2013-14 рр., було рекласифіковано як збиток минулих років (збиток минулих років в капіталі за грудень збільшився на 13,5 млрд грн), що математично поліпшило результат поточного року. Обсяг власного капіталу банку від цих операцій не змінився», — уточнила О. Сиротовська.

За її словами, зменшення обсягу резерву резерву ВТБ Банку під кредити та заборгованість клієнтів в грудні на 1,1 млрд грн. (дані АУБ) було зумовлене тим, що при переході на стандарти МСФЗ (відповідно до 39 стандарту) були перераховані процентні доходи за проблемними активами в бік зменшення. Як наслідок, значно зменшилася база для розрахунку резерву і абсолютна сума резерву (при цьому норма резервування збільшилася).

Говорячи ж у цілому про вплив переходу на МСФЗ, О. Сиротовська зауважила, що як і багато українських банків, що працюють з іноземними фінансовими установами, у т.ч. з банками-контрагентами, ВТБ щорічно складав фінансову звітність за міжнародними стандартами. Відповідно, перехід ведення бухгалтерського обліку по МСФЗ полягав переважно в технічній реалізації та адаптації бухгалтерських моделей обліку по МСФЗ в автоматизованій банківській системі.

«При цьому, банк перевів облік в балансовій вартості кредиту з урахуванням нарахованих комісій, і розрахунок нарахованих відсотків тепер здійснюється з урахуванням знецінення, а розрахунок резервів, визнаних в балансі,відбувається за стандартами МСФЗ, а не за 23-ю постановою», — резюмувала заступник керівника фінансового департаменту ВТБ Банку.

P.S. О. Сиротовська на прохання Finbalance уточнила, що внаслідок переоцінки іноземної валюти та за операціями з валютою ВТБ Банк в грудні отримав 247 млн грн. торгового доходу.

Довідково:

Як нещодавно повідомлялося, 22 березня мають відбутися позачергові загальні збори акціонерів ВТБ Банку. На порядок денний винесено, зокрема, питання про збільшення розміру статутного капіталу банку ще на 8,9 млрд грн. Таким чином, в разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів банку, його статутний капітал може збільшитися до 34,2 млрд грн.

Торік у серпні акціонери ВТБ Банку ухвалили рішення про збільшення його статутного капіталу на 14,5 млрд грн, яке мало відбутися за рахунок конвертації в капітал кредитів, раніше виданих російською материнською структурою. Як зазначалося, докапіталізація мала бути завершена до кінця 2015 року.

Прес-служба ВТБ Банку не уточнювала, чи буде відбуватися черговий етап докапіталізації так само, як в попередні етапи, — за рахунок конвертації в капітал кредитів, раніше отриманих від материнської структури. Раніше представники її материнської структури такий варіант не виключали.

У ІІІ кварталі 2015 року збиток ВТБ Банку становив 14,89 млрд грн. Як наслідок, за підсумками 9 місяців він збільшився до 16,26 млрд грн.

Ключовою причиною настільки значного збитку фінустанови стали відрахування до резерву під знецінення кредитів та коштів в інших банках, які в липні-вересні склали 14,28 млрд грн., а за січень-вересень – 14,67 млрд грн. Суттєво на фінрезульт ВТБ

Банку також вплинув негативний результат від переоцінки валюти, який за три квартали 2015 року сягнув 1,4 млрд грн. (у ІІІ кварталі – 96,3 млн грн).