Вже у грудні ЄС може скасувати антиросійські санкції

919

Віце-президент США Джозеф Байден попередив Петра Порошенка, що Україна повинна здійснити обіцяні реформи, інакше деякі країни Євросоюзу можуть скасувати санкції проти Росії. Тут варто звернути увагу на тому, що Байден постійно наголошує на реформах в Україні. Давайте хоча б згадаємо його минулорічний грудневий візит до Києва, коли його виступ у парламенті був пронизаний наполегливими закликами до керівництва нашої країни щодо активного проведення реформ. Тому цю заяву американського політика не треба сприймати як несподіванку чи сенсацію, адже він є саме тим високим представником США, який спонукає Україну до змін.

Своєю чергою, США жорстко відстоюють свою позицію щодо санкцій проти Російської Федерації. Прикладом цього є нещодавно ухвалений Палатою представників США закон, у якому йдеться про те, що антиросійські санкції будуть зняті лише за умови відновлення територіальної цілісності України.

У ЄС трішки інша позиція, вони не будуть тримати санкції вічно. Там дійсно є країни, які зацікавлені у якнайшвидшому їх полегшенні чи взагалі знятті. Цей своєрідний тиск на Україну з’явився після засідання G20 у Китаї. Ми пам’ятаємо, що під час цього саміту президент Росії Володимир Путін зустрічався з президентом Франції Франсуа Олландом та канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Вірогідно, що глава Кремля під час діалогу з ними висловив свою позицію щодо врегулювання конфлікту на сході України і очевидно вказав на недоліки України у цьому процесі. Путін також міг використати і так званий «режим тиші» (хоча ми й розуміємо, що припинення вогню, фактично, не було) на свою користь, сказавши, що він свій перший крок зробив, а нині – черга України.

Автор матеріалу: Віталій Мартинюк, аналітик із зовнішньої і безпекової політики Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД)