Ядерну зброю можна придбати у воєнторзі

840

Коротка історія про те, як Путін весь світ дістав, і що йому готує Захід.

Ймовірно, що кремль шантажує Захід не лише конкретними провокативними діями, а й можливістю продажу ядерної зброї терористичним угрупуванням та різним неврівноваженим особам (ближнього зарубіжжя).

Санкції введені проти Росії – це ще лояльна відповідь Заходу та Європейського союзу. Експерти не приховують, що в контексті останніх подій, позиції можуть стати більш жорсткими.

«Не санкції, впроваджені Європейським союзом чи Сполученими Штатами, добивають російську економіку, а ціна на нафту. Ситуація, коли Іран виходить з-під санкцій і починає торгувати нафтою по 16 доларів, це буде значно більшою катастрофою для економіки. Складається враження, що американці грають одразу дві партії на фортепіано. Одна партія – це декларація стосовно Мінська та Європейські санкції, а з другого боку були скасовані заборони на продаж іранської нафти. Такий собі різновид гри у доброго і злого поліцейського», — сказав польський експерт, директор Фонду PAUCI, Ян Пєкло.

Протягом років, коли Іран був під санкціями та торгував нафтою «з-під поли» (бо 10 країнам офіційно дозволялось продавати нафту за нижчою ціною), Росія вважала і поводила себе повноцінним монополістом. Схоже, доведеться трохи згорнути контору. Адже пере видобуток сировини в світі призводить до суттєвого зниження цін, що в свою чергу збіднює російську казну. Не зрозуміло лише, чи буде далі РФ провадити військову браваду, чи заморозить свої «війни» і чекатиме нового притоку нетрудових капіталів.

«Фіналом може стати революція, що означатиме розпад Росії. Значна частина російського суспільства не є етнічними росіянами. І велика частина населення – це мусульмани, в першу чергу суніти, з якими Путін бореться на даний момент в Сирії. Серед них, напевно, також дозріває думка, що вони не хочуть перебувати з Путіним в одній державі. Це процес, що розтягнеться у часі, але настане якийсь швидкий вибух невдоволення і в якомусь сенсі відбудеться повторення лютневої революції в Росії, коли скинули Царський режим», — вважає Ян Пєкло.

Західний світ вже зараз має підготуватися, написати собі сценарій подальших дій.

Ядерну зброю можна ефективно блокувати через електронні системи, що запускають ракети. Або через корумпування політичної еліти до такого ступеня, щоб вона була схильна віддати за гроші контроль над зброєю.

«Ослаблений Путін є ще більш небезпечним для світу, бо вже кілька разів з його вуст лунала фраза про те, що Росія в стані використати ядерну зброю. І прозвучало це в контексті Криму. Не виключено, що в Криму ця зброя віднайдеться. Швидше за все вона вже там є. Лунали слова про Калінінград, який межує з Польщею, що мовляв зброя і туди могла потрапити. Але він занадто боягузливий, щоб застосовувати балістичні ракети по об’єктах Європейського союзу. То ж може бути використання тактичної ядерної зброї. Це аналізувалось в різних сценаріях експертних середовищ, які займаються питанням безпеки», — додав Ян Пєкло.