Як «борець» з корупцією Міхо наживається на Одесі

474

Губернатор Михеїл Саакашвілі непогано влаштувався в Одесі, і на очах у журналістів піариться на відкриттях благодійних фондів, дитячих центрів, лікарень і садочків.

І, власне, за рахунок цих благодійних фондів він і веде розкішне життя: їздить на джипах, літає на вихідних у Київ та орендує цілу віллу, а от спонсори благодійних фондів отримують від місцевих реформаторів ласі шматки одеської землі під забудову будинків, заробляючи на цьому десятки мільйонів, – переконують журналісти каналу.

Що ж це за кишеньковий благодійний фонд і бізнесмени-меценати?

Не так давно губернатор Одещини почав гастролювати Україною зі своїм антикорупційним форумом: графік розписаний до березня і включає 20 міст за два місяці, а це немалі витрати. Діяльність губернатора-безсріберника в Україні забезпечує благодійний фонд “На благо Одеси”. Цей фонд став гаманцем, апетити якого все зростають. Кажуть, що його спонсорам наполегливо порекомендували “скинутись” по кілька мільйонів гривень на забезпечення проекту Саакашвілі “За очищення влади”, який потроху переростає у повноцінний політичний проект під майбутні дострокові вибори.

Керує проектом Теймураз Нішніанідзе, екс-консул Грузії, давній соратник Саакашвілі, а нині іще й радник Міхо. Одним із власників фонду є одеський бізнесмен сирійського походження Аднан Ківан. Зокрема, разом із ним Саакашвілі відкривав відділення у одеському воєнному госпіталі.

Схема проста: здаєш у фонд гроші на забезпечення людських потреб губернатора, а навзамін отримуєш прихильність місцевої влади.

На те ж відкриття відділення госпіталю Саакашвілі приїхав на новому позашляховику Toyota RAV4, яка належить фонду “На благо Одеси”.

Народний депутат-одесит Дмитро Голубов чудово описав “схеми Міхо”, зробивши з трибуни Ради сенсаційну заяву про можливу причетність Саакашвілі до земельних махінацій. Одеська будівельна фірма звернулася до губернатора з проханням виділити 75 соток землі, які належать Міністерству оборони для будівництва багатоповерхівки. І Саакашвілі, звісно, підписує розпорядження про виділення землі Міноборони приватній фірмі під забудову елітного житлового комплексу. Радник Саакашвілі звернувся до цієї фірми з вимогою віддати їм три квартири, одну трикімнатну і дві двокімнатні за розпорядження про виділення землі. Буквальна за тиждень три квартири їм таки виділили. На майданчику уже розгорілось будівництво, і квартири в комплексі отримають точно не військові.

Будує, звісно, співзасновник фонду “На благо Одеси” Аднан Ківан. На ділянці планують побудувати два будинки компанії “Кадор”, яка є спонсором благодійного фонду “НА благо Одеси”, – пояснює Віктор Баранський, депутат одеської облради.

Для Саакашвілі нема нічого важливішого, ніж піар. Єдиний шанс залишитись у політичній грі – це перевибори, коли Міхо зможе змінити крісло губернатора на значок народного депутата, уникнувши питання людей про провалені реформи в Одесі.

Сьогодні в Україні корупції настільки багато, що слід ставити питання про те, щоб загнати її в якісь рамки. Тому, хто обіцяє покінчити з корупцією, я, за Станіславським, не вірю, – підсумував політтехнолог Андрій Золотарьов.

Отже, головний поборювач з корупцією в країні і сам є корупціонером, що протирічить логіці, однак це явище є цілком нормальним для України.