Як вибити з-під судді крісло – 4 варіанти

726

Наразі є актуальною новина про суддівські реформи, адже це одна з найкорумпованіших гілок влади в Україні.

За останнім повідомленням, Президент Порошенко звільнив 86 суддів, більшість з яких виявилися політичними перебіжчиками – продовжили працювати на окупованих територіях.

«Зміни до конституції дають можливість як зберегти майже все без змін, так і зробити суттєвий прорив у судовій реформі. Ці зміни пропонують 4 способи для оновлення Судової системи:

Якщо ми будемо переходити до триланкової системи, то очевидно, що верхній рівень Верховний Суд має бути сформовано заново. Отже, там проводитимуться конкурси. Діючі судді теж зможуть взяти там участь, так само, як і люди з-поза меж судової системи.

Другий спосіб, це оцінювання суддів, переатестація. За трьома критеріями: компетентність, доброчесність, дотримання правил етики. Кожен суддя повинен бути проскрінений дуже детально. Це право буде або збережене у Вищої кваліфікаційної комісії, або Вищої ради юстиції. Хоча нині питання щ відкрите. Але було б не погано долучити громадськість, шляхом формування громадської ради.

Можливість звільнення судді, якщо він не може довести законність свого майна.

Звільнення суддів-п’ятирічників. Президент назначає на посаду суддю, строком на 5 років, далі Уряд може ухвалити продовження терміну на безстроковий, але до досягнення суддею 65-річного віку. Таким чином незабаром значна частина суддів, які почали обіймати посади ще при Януковичу, покине свої крісла.

Зараз ми обмежені, бо підстави про звільнення суддів прописані в Конституції, що дуже складно довести  в межах тих підстав», — розповів експерт центр політико-правових реформ Роман Куйбіда.