Як відрізнити справжній алкоголь від фальсифікату?

264

Сурогат – це алкоголь, який виготовлений в кустарних умовах зі складників невідомого походження. Здебільшого сурогат виробляють у приватних домогосподарствах і реалізують без розливу по пляшкам заводського виготовлення. Своєю чергою, фальсифікат виробляється на технологічній основі: підробляється і зовнішній вигляд пляшки, етикетка, акцизна марка. Останнє, кажуть, більш безпечне для здоров’я споживачів, позаяк підробляючи в таких масштабах алкоголь, правопорушники намагаються використовувати безпечні спирти, аби масово не отруїти людей. Втім навіть таким псевдо-підприємцям можуть продати замість харчового спирту технічний (або ж забруднений чи низькоякісний). А так, як порушники закону його просто змішують з водою і самі не споживають, гарантії у тому, що він безпечний для здоров’я людини немає.

Річ у тому, що у вартість алкоголю закладена значна кількість податків, а тому фальсифікатори ставлять собі за ціль обійти закон, поклавши до кишені вагому різницю.

Здебільшого підроблений алкоголь реалізується через так звані «наливайки», заклади громадського харчування, ринки аби ж інтернет-магазини (у випадку підробки брендового елітного алкоголю). Втім бувають випадки, коли фальсифікат потрапляє і у масові торгівельні мережі.

Автор матеріалу: Олег Цільвік, заступник Голови правління ВГО «Союз споживачів України»