Яка стратегія Садового у прем’єріаді — думка

277

Лідер «Самопомочі» Андрій Садовий не хоче очолювати уряд, бо це загрожує обнуленням рейтингів для його політсили. Про це сказав політолог Андрій Золотарьов.

«Самопоміч» домагається збереження власного реноме. Вони дуже добре розуміють, що повернення в коаліцію не додасть політичного впливу. А на цій ситуації вони можуть заробити репутаційний капітал. З огляду, що Садовий є потенційним кандидатом в президенти. До виборів ще багато часу, але треба готуватися заздалегідь. Можна сперечатись, є він чи ні «консервою» у Коломойського, однак його рейтингові позиції досить непогані», — сказав він.

За словами експерта, партія Садового обрала стратегію «опозиції у владі».

«Ця стратегія дала свій результат. Якщо говорити про перспективу дострокових виборів, то вони стали дуже привабливим об’єктом для політичного інвестування. Позиція «критикувати і ні за що не брати відповідальність» виявилася вдалою. З огляду на рейтинги. Крім «Самопомочі» набрали бали «Батьківщина», Ляшко і «Свобода». Останні навіть можуть повернутися в Раду», — зауважив Золотарьов.

Політолог пояснив, чому Банкова назвала Садового можливим кандидатом на прем’єрство.

«Це елемент гри із «Самопоміччю». Треба показати закордонним партнерам, що немає жодного розколу і політичної кризи. Що є діалог. І як тут не запропонувати? Враховуючи, що Садовий добре розуміє чим це може завершитись — обнуленням рейтингів і політичної перспективи», — сказав експерт.

За його словами, Яценюка хочуть змусити написати заяву про відставку.

«Мовляв, у нас все добре — збереглася конфігурація влади. Але є деякі проблеми у прем’єр-міністра і він має подати у відставку. Його вичавлюють з прем’єрського крісла. Роблять так, щоб він сам написав заяву», — сказав Золотарьов.

Нагадаємо, вчора у президента Петра Порошенка заявили про три варіанти виходу з кризи. Серед яких — політичний уряд на чолі з Садовим.