Які проблеми спіткають український молочний бізнес

568

Сьогодні в Україні цілком природно відмирають неефективні фірми, що вироблюють молочну продукцію. Економіст Інвестиційного департаменту FAO, Андрій Ярмак, назвав чотири основні причини, чому фірми занепадають.

По-перше, це надто занижені ціни на молочну продукцію, по-друге – заборона експорту до Росії, що був основним джерелом збуту для українських молочників. Ще однією причиною Ярмак називає невміння молочного бізнесу пристосовуватися до потреб країн поза межами СНД та зниження купівельної спроможності більшої частини населення.

Ще однією серйозною проблемою економіст назвав небажання учасників активно співпрацювати між собою. Адже набагато розумніше скооперуватися задля масштабного просування молочної продукції на світовому ринку, розділяючи відповідальність та прибутки.

Андрій Ярмак відмітив, що ми по-різному сприймаємо що є проблемою насправді. Детально про ринок ЄС та проблеми експорту читайте в інтерв’ю «Андрій Ярмак: Молочний бізнес України зараз переживає дуже важливий період у своєму розвитку».