Який механізм змусить Росію сісти за стіл переговорів

303

Будь-який діалог щодо деокупації Криму матиме результат, якщо Росія візьме у ньому участь, а цього в Кремлі не хочуть.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, ця тема активно обговорювалася в кулуарах засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Турецькою Республікою, яке відбулося напередодні.

Чубаров зазначив, що його «кулуарна» робота полягала в тому, щоб донести до партнерів України думку: «не треба відштовхуватися лише від того, що за участі Росії можливий результат за короткий час, і зводити це в абсолют».

«Бажання залучити до діалогу Росію не повинно підштовхувати одну сторону до нескінченних компромісів за рахунок власних поступок. Треба шукати механізм, який змусить Росію сісти за стіл переговорів, а також змусити Росію стати учасником діалогу з деокупації Криму», – заявив він.

Чубаров наголошує, що багатосторонній діалог щодо Криму необхідний і для цього потрібно створювати новий переговорний майданчик.

«Але цей майданчик повинен чітко визначити мету, заради якої він створюється – деокупація Криму», – наголошує Чубаров.

На його думку, діалог повинен вестися для досягнення цієї мети.

«Я так і сказав: потрібен не діалог заради діалогу, а діалог заради деокупації Криму. Тоді кожна сторона повинна визначитися – сяде вона за цей переговорний стіл чи ні», – підкреслив голова Меджлісу кримськотатарського народу.