Який сценарій обере країна

364

В інтерв’ю українському телеканалу політолог Тарас Возняк та змушений переселенець з Донбасу, Станіслав Федорчук, розповіли своє бачення щодо цілісності України.

Нині це питання є актуальним, адже ситуація змінюється, і щоб Україна могла рухатись у європейському напрямку, потрібно вирішувати конфлікт. Більшість політологів прогнозують замороження конфлікту на деякий час, можливо на роки. Хоча є варіанти розвитку, що Україна повністю відновить свої території завдяки переговорам та іншим факторам.

«Що може бути після повернення. Перший варіант (найгірший), це засунути ЛНР-ДНР з усіма чоботами, брудними і кримінальними справами назад в Україну. Так вигідно Росії, бо можна кинути фінансову і політичну удавку на шию України, тягнути на цій шворці. Це імітація повернення регіонів. Є проміжний варіант, якщо за якийсь час провести вибори  за участі міжнародних спостерігачів, можливо, вистріляти, вирубати крайніх сепаратистів, як роблять це зараз спецслужби Росії. І третій варіант, найбільш вигідний для України – це закрити кордон, вивести всі банд формування і лише після того проводити вибори. Але питання полягає в тому, чи спочатку закриваються кордони і ця територія ізолюється від зовнішніх впливів чи вони там будуть «законсервовані», — розповів Тарас Возняк.

«Те, що Захаров і Плотницький намагаються виставляти себе репрезентантами, не означає, що вони такими є. Реальна влада на місцях належить російським консультантам, які здійснюють вплив через військові формування. Те, що їм дали певну політичну і економічну свободу, не означає, що у них є політична влада. Вони лише рекетири на певній ділянці», — вважає Станіслав Федорчук.

У цій війні економічне виснаження є обопільним. Війна виснажує Україну, а падіння цін на нафту – Росію. Тепер це питання в площині «хто виснажиться першим».

«Путін посприяє поверненню суверенітету України тільки тоді, коли це буде рятувати його. В умовах геополітичних час грає на користь Сполучених Штатів Америки, а не Росії. Тому Путін згоден злити не лише Донбас чи Крим, а й пів Росії може здати», — вважає Тарас Возняк.

Щодо інформаційної війни, в якій суттєву перевагу отримує Федерація:

«Скільки на Донбасі є каналів поширення інформації? Скільки журналісти пишуть для цього регіону? В минулому році закладалися гроші для встановлення вежі мовлення. Але досі там нічого не робиться. Це найбільше показує, на скільки важливим є ці території для Президента України. Тому відкритих перемовин між сторонами більше не буде, щоб люди, які один раз втратили все, не почули, що вони втратили це назавжди. Коли все ще тільки починалось на Донбасі і в Криму, першими посібниками диверсантів виступили Служби безпеки України і Міністерство внутрішніх справ, тобто місцеві чиновники. Виявляється, що тоді люди, які мали б охороняти закон України, радо стали до лав терористів», — розповів Станіслав Федорчук.