Якщо Британія покине ЄС, Шотландія та Уельс створять власну державу

295

З кабінету міністрів Великобританії просочилась інформація про грандіозний план поєднання двох країн тунелем або мостом через острів Мен (розташований на однаковій відстані від Англії, Ірландії, Шотландії та Уельсу).

Шотландія і Уельс ведуть переговори про відокремлення від Британії і створення нової країни у випадку, якщо країна у червні проголосує за вихід з ЄС.

Незвична пропозиція обговорюється членами Національної асамблеї Уельсу і Урядом Шотландії. За документами, обговорюється питання конструкції мосту або тунелю, що сполучатиме дві країни через острів Мен. На другому референдумі буде прийматися рішення як назвати нову країну. Серед назв, що пропонуються, є «Кельтський Союз».

Питання створення спільної держави виникло на тлі побоювань валлійських та шотландських лідерів, що вони вийдуть з ЄС проти волі своїх громадян.

Даунінг-стріт (вулиця в Лондоні, на якій розташовані урядові будівлі) доручив державним службовцям скласти список можливих результатів у разі виходу Великобританії з ЄС.

Документи, які просочилися у ЗМІ, із засідання комітету кабінету міністрів про «наслідки від Брекзиту» припускають, що радники Девіда Кемерона знають про поточні переговори, що ведуться за їх спинами.

Файли містять відредаговані протоколи засідань, де обговорювалася ідея «нової нації», а також карту, складену державними службовцями, що показує, як функціонально поєднати Шотландію та Уельс. За попередніми підрахунками такий проект буде коштувати близько 7 млрд £, і може бути частково профінансований ЄС.

Уряд занепокоєний перспективою створення нового союзу.

Також експерт з Банку Англії повідомив, що розкол країни на дві частини призведе до «тривалого періоду застою» для обох економік.