Японія виділила $335 тисяч на поліпшення освіти й медицини в Україні

221

Уряд Японії надав Україні гранти на $ 335 тис. на реалізацію п’яти проектів у сфері освіти та медицини в чотирьох областях України – Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській та Черкаській.

Церемонія підписання відповідних угод за участю посла Японії в Україні Шигекі Сумі відбулася у вівторок у Києві.

«Раніше наш уряд допомагав Україні в забезпеченні оборони, зараз ми почали підтримку проектів, спрямованих на гарантування безпеки кожної людини. Я переконаний, що за рахунок оборони не можна скорочувати програми, які спрямовані на освіту або підвищення безпеки кожної людини, не мають згортатися програми, спрямовані на поліпшення медичного забезпечення, а також освіти дітей», – повідомив посол Сумі.

У рамках цієї допомоги будуть реалізовані п’ять проектів. Зокрема, для Рогатинської центральної районної лікарні буде закуплений апарат ультразвукової діагностики, для Львівської обласної клінічної лікарні «Охмадит» – 4 монітори пацієнта, гематологічний і біохімічний аналізатори крові. Для кількох дитсадків Ужгорода будуть закуплені кухонні прилади, а також апарат УЗД для Катеринопільської центральної райлікарні.

Як відомо, за останній рік Японія надала Україні фінансову підтримку для стабілізації і стимулювання реформ на загальну суму в $1,85 млрд.