Ярош розповів, хто насправді стоїть за «третім Майданом»

652

Лідер Національного руху «ДІЯ» Дмитро Ярош не вважає, що Україні зараз потрібен «Майдан-3».

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Львові.

На його думку, нинішня влада, на жаль, не виконує тих функцій, які були покладені на неї народом після Майдану, тому радикалізація в суспільстві зростає.

«Я ще не бачив середовищ, які були би задоволені діяльністю влади. Зрозуміло, що така ситуація дає ґрунт для різноманітних деструктивних дій. І, власне, ті структури, які намагались створити «третій Майдан» чи щось інше, на мій погляд, є деструктивними. Бо влада – це, в першу чергу, відповідальність. І якщо ви хочете ліквідації цієї влади, то ви натомість маєте запропонувати якусь альтернативу – і програмову, концептуальну, і кадрову в тому числі. Таких пропозицій суспільство не почуло і, відповідно, не підтримало ті всі заходи, які відбувалися на Майдані Незалежності», – сказав він.

Ярош додав, що знає частину людей, які були там. «Вони були вигнані із фронту. Я знаю, що багато хто був виключений з добровольчих батальйонів і з різних громадських і політичних організацій. Тобто люди побачили саме такий шлях боротьби і вирішили його реалізовувати. Не виключаю, що там могли бути задіяні різноманітні спецслужби, у таких випадках Росія, як правило, влазить. Але я не думаю, що це було головним двигуном тих усіх подій. Швидше за все, це все-таки радикально, революційно налаштовані хлопці, які хочуть якихось змін і бачать саме такий шлях їх досягнення», – заявив він.

Сам Ярош на цей момент не вважає, що «Майдан-3» вирішить усі питання, які зараз є в країні.

«Коли ми започатковуємо свій рух, то одним із завдань бачимо творення такої альтернативної піраміди влади і розпрацювання конкретних програмових речей щодо фінансової та економічної систем, щодо реального реформування Збройних сил, правоохоронної системи тощо. Якщо ми спроможемося на це, якщо ми зможемо суспільству запропонувати якісні революційні перетворення у конкретному вигляді, от тоді можна говорити про зміну влади – чи в демократичний спосіб, чи якщо влада вчепиться і не буде давати можливості патріотичним українським середовищам навести лад у державі, то, звичайно, можуть бути різні форми і методи боротьби. Але це крайні методи. Бажано, щоб Україна до них не доживала», – зазначив він.

Як повідомлялося, національний рух «Державницька ініціатива Яроша (ДІЯ)» планує провести об’єднавчий з’їзд у травні, а також розраховує на участь у виборах всіх рівнів.

Наразі розглядається декілька кандидатур на лідера львівського осередку національного руху «Державницька ініціатива Яроша (ДІЯ)».