Яценюк використовує слабку позицію Порошенка, на дно — разом

596

Зараз усі говорять про відставку Арсенія Яценюка. Юрій Луценко пропонує вихід з політичної кризи, щоб Яценюк написав заяву і пішов. Юлія Тимошенко пропонує постанову про звільнення Кабміну на чолі з прем’єром.

«Юридично звільнити можна тільки через його заяву. Вони можуть взяти якусь постанову, намагатися обійти закон у різних формаціях, як ми це вже бачили. Буває подібні рішення проштовхуються з порушенням регламенту, навіть з порушенням законодавства. Єдиний легітимізований крок – це написання заяви. Питання під він на це чи ні, але йому немає чого втрачати. Він в негативній ситуації, бо немає підтримки суспільства, але має чудовий зв’язок з фракціями», — розповів політичний аналітик Валентин Краснопьоров.

Політичний аналітик зазначив, що Яценюк розуміє, у якій слабкій позиції знаходиться Петро Порошенко, якому є що втрачати. В свою чергу Порошенко починає розуміти, що негативний рейтинг Арсенія Яценюка починає бити по його власному рейтингу, тому прем’єр може виторговувати більше й більше.

«Конфлікт має двосторонню суть. Не домовились, не змогли зменшити вплив сторонніх представників, олігархату. Тут Президент перетиснув, тому патова ситуація, хоча потрібно було домовлятися. Але ситуація така, що Порошенко дуже боїться перевиборів, бо потім Парламент перетвориться на велику фрагментацію об’єктів, з якими не можна буде домовитись, як сьогодні з коаліцією. Тому перевибори – це буде лише короткостроковий результат», — вважає експерт.