Яценюк викрив корупційну схему міністра екології

449

На засіданні Кабінету Міністрів України прем’єр Яценюк оприлюднив акт корупційної схеми Міністерства екології.

Завдяки інформації МВС і Національної поліції було встановлено, що «Агротехбуд», компанія, яка виграла тендер, має всі ознаки фіктивності. 2 жовтня, прямо перед тендером, компанія швидко міняє засновника, директора і головного бухгалтера – три посади починає обіймати Алтунін А.С., який за дивним збігом обставин проживає в місті Донецьку, в зоні АТО.

«Коли почали перевіряти компанію, вияснилось, що вона дуже «активно» працює. За весь 2015 рік вона спромоглась придбати лише 1 вентилятор за 13 тисяч гривень.

Загалом на тендер було заявлено 8 компаній, 6 з яких реальні підприємства, котрі працюють в сфері освітлення, які вигравали тендери і мають десятки мільйонів обороту. А дві, абсолютно однакові – це «Агротехбуд» і «Прімакс» — фіктивні. Вони зареєстровані на фантом. Донецька фірма з одним вентилятором, яка очікує від держави 550 мільйонів гривень і при цьому ще Міністерство екології ще вносить в уряд рішення, щоб цих 550 мільйонів гривень заплатили наперед. Це злочинне угрупування, яке пов’язане з вищим керівництвом Міністерства», — заявив прем’єр-міністр.

Яценюк виніс на Уряд рішення про зняття з посади в.о. Міністра екології та природних ресурсів України, також звільнення посадових осіб, які визначені в акті, звільнення керівника державного підприємства.

З акту службового розслідування знято гриф «Для службового користування», який буде передано до Національного антикорупційного бюро. Голова антикорупційного бюро, в свою чергу, порушить кримінальне провадження і «взяти» корупціонерів. Фігурантам справи буде заборонено покидати територію України.