Єдиної православної помісної церкви в Україні немає — нардеп

1275

В Україні немає єдиної православної помісної церкви. Про це заявив народний депутат України Віктор Єленський в ефірі телеканалі ZIK.

«В Україні немає єдиної православної помісної церкви. Є церква, яка перебуває під омофором московського патріархату. І є українська православна церква Київського патріархату, вся провина якої полягає в тому, що вона вискочила з-під Москви. І для багатьох вірних не зрозуміло, чому маленька албанська церква має автокефальну, а велика українська – не має», – зазначив Єленський.

Він наголосив, що помісна церква має створюватися по місцю.

«Вона (церква, – ред.) створюється в Україні не тому, що тільки для українців, а через те, що вона об’єднує всіх православних в Україні сущих: росіян, українців та інших», – сказав нардеп.

За його словами, Україна має право на автокефальну церкву, спираючись і на наукові твердження.

«Правила православної церкви та православна еклезіологія – наука про церкву (так як її вчили в семінарах і академіях російської православної церкви) – проголошує: якщо на території країни, де більшість складають православні, створено державу, то православні на території цієї країни мають право на автокефальну церкву, незалежну церкву від інших центрів», – додав Єленський.