Європарламент не хоче перевиборів в Україні

325

Експерт реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков повернувся з українського тижня в Європарламенті

У європейських кулуарах йшла мова про українську політичну кризу. З європосадовців ніхто не хоче виборів і посилення політичної кризи.

«На сьогодні перевибори – це той механізм, який мав би вирішити цю кризу, але за чинним законодавстовом, з частково мажоритарою системою, якою легко маніпулювати, з закритими списками, з величезною кількістю політичної реклами на телеканалах, яка купується за гроші – це все не презвиде до ефективного оноволення Парламенту і створення нової коалції, яка могла би здійснювати реформи. Тому всі дуже обережно пропонують шляхи, як вийти із кризи.

Наш був меседж такий: якщо буде нормальнее законодавство про вибори, то це буде запорукою не перевиборів, а стабільності цього парламенту», — розповів Михайло Жернаков.

На сьогодні вже зростає популізм, не дивлячись на те, що коаліція ще формально не розвалилась, Але це можливо найближчим часом. Підготовка в партіях до виборів – це кілька місяців загублених для реформ.

«Я прихильник того варіанту, що чим частіше ми будемо проводити вибори і викидатимемо політиків, які не справилися зі своєю задачею, у яких слова розходяться з діями, і обирати тих політиків, які конструктивні і професійні. Але питання в механізмі», — додав експерт.