Євросоюз хоче суттєвих дій у боротьбі з корупцією в Україні

203

Євросоюз очікує перших суттєвих результатів українських реформ, зокрема у сфері боротьби з корупцією.

Про це йдеться у заяві представництва Європейського Союзу в Україні, опублікованій на його сторінці у Фейсбуці.

У заяві, узгодженій з головами дипломатичних місій держав-членів ЄС в Україні, «Європейський Союз закликає органи державної влади та всі політичні партії України з відновленими силами об’єднатися заради продовження процесу реформ». Також підкреслюється особлива важливість боротьби з корупцією в Україні.

«Зокрема, негайно необхідні конкретні й переконливі результати у боротьбі з корупцією», – йдеться у документі.

Серед головних пріоритетів дипломати ЄС визначають «прозорість відбору та призначення керівників державних підприємств і їхньої фінансової звітності, а також кроків, що здійснюються для приватизації чи ліквідації деяких таких підприємств відповідно до програми макроекономічної та фінансової стабілізації, узгодженої з міжнародними фінансовими організаціями».

В ЄС підкреслюють, що «у цей вирішальний момент політичному керівництву України слід відкласти в сторону розбіжності та спільно зосередиться на подальшому виконанні плану реформ».

«Єдність на підтримку таких необхідних реформ повинна бути пріоритетом для всіх політичних сил», – резюмують дипломати Євросоюзу.

Відзначимо, в ЄС всерйоз стурбовані останніми корупційними скандалами в українському уряді.

Нагадаємо, 3 лютого міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавічус вирішив піти у відставку.

Перший заступник БПП Ігор Кононенко назвав емоційною заяву міністра економрозвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса і вважає її спробою перекласти відповідальність за невдачі в роботі МЕРТ.

Згодом Айварас Абромавічус попросить Верховну Раду проголосувати за його відставку завтра, 4 лютого 206 року.

Того ж дня заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко заявив про готовність скласти мандат нардепа за рішенням фракції.

Також він пояснив, що невдоволення роботою міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса у парламентській фракції «Блоку Петра Порошенко» виникло через відсутність дзеркальних санкцій проти РФ.

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив про стурбованість Європейського Союзу з цього приводу.