ЮНЕСКО не визнає захоплений Херсонес російським

305

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури не визнає, що музей-заповідник «Херсонес Таврійський» знаходиться під відповідальністю Росії.

Про це заявила постійний представник РФ при ЮНЕСКО Елеонора Митрофанова, повідомляє «Інтерфакс».

«На сьогоднішній день ЮНЕСКО не визнає. Було голосування в ООН, поки що Крим не визнаний російським у міжнародно-правовому розумінні цього питання», — сказала Митрофанова в ході відеомосту Москва — Париж в четвер.

«Україна виходить з того, що цей об’єкт культурної спадщини належить Україні, жодні російські закони там не діють, що де-факто не так», — сказала вона.

Вона розповіла, що з переходом під юрисдикцію Росії заповідник отримав гроші, і там проводиться реставрація. Крім того, директор заповідника регулярно направляє в ЮНЕСКО звіти.

Заповідник «Херсонес Таврійський» — велике музейний та науково-дослідна установа. Його загальна площа становить близько 500 га. Основа національного заповідника — музей, експозиція якого відображає дві історичні епохи — античний Херсонес і середньовічний Херсон. До складу заповідника входять давнє городище, ділянки унікальної сільської території міста, так звана хора, а також середньовічні фортеці Чембало і Каламіта.

Музейне зібрання нараховує близько 220 тис. музейних предметів основного фонду та близько 20 тис. предметів науково-допоміжного фонду, які перебувають в сховищах музею. У 2013 році об’єкт «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Источникintvua
Поделиться