Южаніна назвала піаром бажання Гройсмана підключити Авакова до боротьби з контрабандою на митниці

535

На думку нардепа, уряд може спровокувати конкуренцію між МВС і СБУ.

Глава комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна(фракція БПП) вважає «виключно піаром» ініціативу прем’єр-міністра Володимира Гройсманапідключити Національну поліцію до боротьби з контрабандою та тіньовими схемами на митниці.

«Якщо хтось і повинен бути присутнім в зоні митного контролю, то це тільки СБУ. Зараз це право надають Національній поліції, питання – для чого? Тобто зараз ці два органи будуть між собою конкурувати, адже СБУ ніхто не позбавив цього права, вони зможуть заходити і здійснювати свої контролюючі функції», – пояснює Южаніна.

Южаніна передбачає, що від подібного протистояння постраждає бізнес. До того ж, нардеп не розуміє, чому прем’єр-міністр, знаючи про тіньові схеми на митниці, вирішив боротися з ними тільки зараз.

«Чому два роки нічого не відбувалося? Невже два роки не знали озвучену цифру втрат в зв’язку з величезною корупцією на митниці? Чому саме зараз виникла така ініціатива? Адже якщо таким чином – без внесення змін у відповідне спеціальне законодавство – можна вирішувати питання, то чому раніше постановами Кабміну не вирішувалися інші нагальні питання, пов’язані з митницею?» – обурилася вона.

Нагадаємо, після відставки Олександра Данилюка з посади міністра фінансів Южаніна коментувала, що пропозиції зайняти його місце вона не отримувала.