За даними Bloomberg: «Укрзалізниця» є найвигіднішою інвестицією у світі

480

Облігації ПАТ «Українська залізниця» в 2015 році були найбільш дохідними інвестиціями в світі за версією агентства Bloomberg.

Експерти оцінили прибутковість широкого спектра активів в 2015 році: від валют і фондових індексів до сировинних товарів і викидних облігацій.

Єврооблігації «Укрзалізниці» визначені як найбільш високодохідний актив минулого року в сегменті junk bonds (викидні, високоприбуткові облігації) з погашенням в травні 2018 року.

Інвестиції по облігаціях могли принести близько 90% дохідності за рік, перевищивши прибутковість лідера в сегменті акцій — Ямайського фондового індексу, який показав зростання на 83% і найприбутковіше валюти 2015 року — сомалійського шилінга (зростання на 18% за рік).

Наголошується, що на зростання вартості облігацій «Укрзалізниці» вплинула макроекономічна стабілізація в країні і вихід України з переддефолтного стану, що відображає зростання прибутковості суверенного боргу України, який був успішно реструктуризовано.

Наприклад, випуск держбондів з погашенням у вересні 2020 показав 50% дохідності, багато в чому задаючи тренд вартості інших квазідержавних боргових паперів, найбільш яскравою з яких є облігації «Укрзалізниці».

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що «Укрзалізниця» за підсумками роботи за 2015 рік має вийти на нульовий баланс прибутку і збитку.