За «Ілловайський котел» відповідатимуть конкретні українські фігуранти

438

В інтерв’ю 5-му каналу Ігор Романенко, заступник начальника Генштабу (2006-2010), прокоментував події на Сході.

«У росіян є військові структури інформаційних військ. Різні розвідки збирають, обробляють інформацію потім використовують її для впливу. На кожному кроці ми всі повинні про це пам’ятати», — сказав Ігор Романенко.

Наразі є актуальним розслідування «Ілловайської трагедії», яка стала  найважчою історичною подією для нашої держави.

«Я входив до технічної групи по Ілловайську (це експерти). Ми опрацювали протягом півроку тисячі документів. Потім була проведена прес-конференція, оприлюднились підсумки того, що ми  напрацювали. Висновки були передані до військової прокуратури. І Матіос сказав, що у нас є всі підстави передати справу до суду і просувати її вперед. Гелетей, Муженко і Литвин мають безпосередній стосунок до тієї справи. Тому недивно, що сьогоднішній мітинг ветеранів та учасників АТО, називає конкретні прізвища. Вони точно фігуруватимуть у судовому розслідуванні», — підкреслив Ігор Романенко.

Вже зараз у бойовиків відбувається мобілізація. Підтягуються нові сили. Ніхто не відводить озброєння.

«Сила України, як у фільмі було сказано, в правді. Незважаючи на те, що на Сході намагається працювати місія ОБСЄ, але яких випереджають російські сателіти. Ми передаємо інформацію куди бойовики підтягують зброю, але потім надходять повідомлення, що місія не може туди потрапити через обстріли», — додав експерт.

Нагадаємо, 1 лютого Президент України на зустрічі в Берліні у своїй промові підкреслив те, що протягом доби на сході України пролунало вже 40 обстрілів – ще й з використанням важкого озброєння. Ця заява акцентує увагу Заходу на тому, що держава-агресор не дотримується первинних пунктів Мінських угод.