За відвідини Криму теж треба вводити відповідальність

676

Мер Ніцци визнав анексію Криму і підписав угоду з окупантами у Ялті. Чиновник був у Криму майже тиждень.

Мер Ніцци Крістіан Естрозі відвідав окупований Крим. На анексованому РФ півострові французький чиновник підписав з так званим керівництвом Ялти «лист про наміри» і відновлення дружніх стосунків. Як пише Європейська правда, делегація мера Ніцци за участю посла РФ у Франції Олександра Орлова була з візитом в окупованому Криму з 26 лютого по 1 березня. Видання зазначає, що на сайті мера, який раніше вже висловлювався на підтримку дій РФ, наголошується, що Ялта входить до складу Російської Федерації.

У відповідь МЗС України вже надіслало дипломатичну ноту до французьких представників. На що Франція відповіла, що дотримується консолідованої позиції щодо суверенності України.

Цю ситуацію прокоментувала народна депутатка IV, V, VI скликань, Оксана Білозір.

 «Така нота від МЗС – це дуже коректно і дипломатично. Але ми спостерігаємо, що це не поодинокий випадок. Нещодавно був випадок із Кока-колою, яка надрукувала на своїй етикетці карту України без Криму. Тобто, такі прояви вони, на жаль, будуть виникати, бо немає надзвичайно серйозної реакції відразу. Треба щоб інформація, яка з’являлась, несла якісь санкції. Оскільки санкцій немає, одне засудження на дипломатичному рівні, то ми час від час убудемо отримувати такі неприємні ситуації», — розповіла депутатка.

На дипломатичному рівні Україна зробила все, щоб блокувати будь-які прояви. Але існує людський фактор, бізнес, політичні мотивації, політична корупція, яку часто застосовує Росія,  тому дипломати їдуть до Криму в обхід України.

«Італійські сенатори, які відвідали Крим – понесли відповідальність», — підкреслила Оксана Білозір.