За воду жителі Києва платять через банк Порошенка

232

З 4 квітня підприємство «Київводоканал» змінило реквізити. Тепер платежі за воду проходять через»Міжнародний інвестиційний банк». Банк належить президенту Петру Порошенку. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише український журналіст та громадський активіст Дмитро Гнап.

«Давайте не будемо підозрювати президента в лобізмі. Думаю, Петро Олексійович навіть не в курсі бізнес-успіхів свого банку. Адже він, як було сказано, «перша посадова особа в країні, яке дуже серйозно ставиться до питання конфлікту інтересів. І передав управління своїми активами відповідним консалтинговим і юридичним компаніям».

А сам, мабуть, зосередився на боротьбі з корупцією. На реформу судової системи. На поліпшення ведення бізнесу в країні», — пише Гнап.

Відповідно до українського законодавства людина на посаді президента не може володіти великим бізнесом.

Але за даними експертів у власності Петра Порошенка залишились такі компанії: Севастопольський морський завод, київський завод «Ленінська кузня», Пісковський завод скловиробів (Київська область), страхова компанія «Країна», Міжнародний інвестиційний банк, акумуляторний завод «Енергоавтоматика» в Дніпропетровську, телекомунікаційна фірма «Екран» (бренд Maximum TV).

Аграрний холдинг «Укрпромінвест-Агро» об’єднує компанії «Група Агропродінвест», «Зоря Поділля», «Агрофірма Днепроагролан», «Мас-Агро», «Агрофірма Інванковци». Порошенко також виробляє крохмаль в Дніпропетровську на фірмах «Інтеркорн Корн Просессинг Індастрі» і «Дніпровський крохмале-патоковий комбінат» і продає його через ТОВ «Асоціація Крохмалопродукт».

Медіабізнес нового президента представлений «5 каналом», трускавецької телекомпанією ТРТ, радіо «Ніко-ФМ», «Радіо 5 — Ретро ФМ», одеським «Радіо Next», і дрогобицьким «Твоїм радіо».