Заборін: Порошенко має заборонити Савченко голодування

432

Сьогодні Президент наголосив на тому, що будуть подвоєнні зусилля щодо визволення Надії Савченко з російського тюремного полону.

Як зазначають адвокати Надії Савченко, вона почала сухе голодування на знак протесту проти ув’язнення, але за російським законодавством її мають право насильно виводити зі стану голодування.

«Я вважаю, що все було б набагато простіше для Надії Савченко, якби її не зробили символом, на якому спочатку будувала свою виборчу кампанію Юлія Тимошенко,вона кругом її ставила на перші місця. Якби її не зробили депутатом представником української ради в Генасамблеї Європи, і всіляко не нагнітали ситуацію довкола неї, намагаючись зробити з неї жертву», — розповів історик, політолог Дмитро Заборін.

На думку експерта, Савченко є заручницею ситуації, коли влада і суспільство спеціально нагнітають обстановку. Росія – це ворог, то чому суспільство чекає від неї поблажок.

«Подвоїти свої сили Порошенко зможе тільки проведенням різних акцій протестів на території України та заявами. Він повинен переживати за долю кожного громадянина, тому як військо командувач, має заборонити Надії Савченко голодування», — наголосив Дмитро Заборін.

Сама Надія Савченко заборонила виводити її з голодування, брати лікарям будь-які аналізи, лікувати. У випадку смерті наполягає на тому, щоб її тіло без розтину віддали матері та сестрі. Також суспільство вимагає, щоб Президент Порошенко офіційно заборонив Надії Савченко голодування.