Загроза перманентної війни з Росією зросла ще на 18%

748

У світлі останніх подій, коли Росія проводить військові навчання на кордоні з Україною та частково мобілізує населення Криму, експерти заговорили про загрозу нових диверсій.

«До Дебальцевого Росія зосередила близько 70 тисяч військових на кордоні з Україною. Після заяви Шойгу почалися роботи по будівництву двох великих військових баз. Росія також розгортає сили спеціальних призначень на території України, які використовуються для певних бойових дій», — повідомив заступник секретаря РНБО України 2008-2011 Степан Гавриш.

За даними експертних американських групи, які засвідчують, що рівень можливої перманентної війни зріс на 18% за останні кілька днів. Також не виключається можливість використання ядерної зброї.

«Не Сирія, а саме Україна знаходиться в центрі світової безпеки, адже розвиток подій тут буде свідчить про нарощення, або зменшення військової напруженості», — підкреслив Степан Гавриш.

Зараз Росія всіляко шантажує Київ, щоб були надані автономії областям на Сході для створення там квазідержав. При даній стратегії, здатність утворення невисока, хоча всі розуміють, що Україна потрапила в пастку. Наразі багато чого залежить від того, що скаже Меркель, Олланд, які будуть коментарі поза трибуною на Мюнхенській безпековій конференції. Порошенко також візьме участь у безпековій конференції.

«Мінські угоди не мають мети врегулювати агресію Росії проти України. Вони мають мету дезорганізувати Україну, оскільки не включають в себе Крим. Вони не декларують можливих відшкодувань. І таким чином ми в себе в Конституції закріпимо громадянську війну, за яку понесе відповідальність тільки Київ. Але у Порошенка зараз є можливість вимагати у гарантів Будапештського меморандуму, щоб рівень перемовин став двосторонній: Путін і Порошенко мають сісти за стіл переговорів», — додав Степан Гавриш.

Як вважають експерти, швидше за все Україна сама не хоче сідати за круглий стіл, бо багато пунктів Мінських угод з різних причин не може виконати. Тому політики домовляються в кулуарах.