Західні дипломати вже відкрито «стібуть» українських політиків

1035

Сьогодні директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що незадоволена роботою політиків України і прогнозує зупинку валютних кредитних траншів.

Попереджувальні сигнали щодо повільної роботи уряду у проведенні реформ були вже давно. Заява Крістін Лагард – це  прямий ультиматум. Останній сигнал перед початком дій. Тобто фактично МВФ може припинити кредитування України.

Захід використовує такі інструменти, як МВФ, посольство США в Україні – це є ті інституції, які примушують владу щось робити.

Як прокоментував  Джеффрі Пайєтт: «Заява МВФ – це ще один аргумент для України у проведенні реформ і нульової терпимості до корупції».

«Цей зовнішній аргумент – дипломатичний стьоб та іронія. Він може свідчити про те, що заяви президентської команди і прем’єр-міністра, ніби тут відбуваються неймовірні реформи, все це розбивається коментарем Крістін Лагард. Коли про це говорять опоненти уряду в середині країни – це одне, а коли про це говорить керівник МВФ, свідчить про неправдивість політиків», — вважає політичний експерт Остап Смук.

«Коли йшли перші транші МВФ після Майдану, була висока загроза дефолту і наші політики розуміли, що ці гроші нам дадуть. Зараз є часовий проміжок і дійсно, гроші можуть більше не виділити, дефолту чи великого загострення не буде. За цього прем’єр-міністра і його команди реформи вже є неможливими. Відповідно, їх потрібно змінювати. Вся теперішня політична еліта має сидіти і думати, яким чином змінювати уряд», — додав експерт.