Законопроект про квоти для української пісні на FM-радіо зареєстровано у ВР

348

Пройдіться заради експерименту по хвилях музичних FM-станцій просто серед дня – пісню українською мовою ви почуєте як правило після десятої спроби. У кращому випадку.

Оскільки ця тенденція загрозливо посилюється, зупинити її можна лише шляхом змін до базового закону. Усі інші рецепти виявилися неефективними.

Тому я вдячний депутатам, які внесли законопроект, головну норму якого наведу повністю:

«У музичних радіопрограмах і радіопередачах твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50 відсотків загального цілодобового обсягу мовлення, а частка пісень (словесно-музичних творів) державною мовою має становити не менше 75 відсотків від загального обсягу пісень українських авторів чи виконавців.

Радіоорганізації мають забезпечувати дотримання такого співвідношення рівномірно протягом всього ефірного часу»

Проект уже зареєстровано під номером 3822 (автори – Медуниця, Артюшенко, Крулько, Ляшко).

Звісно, буде критика. Мовляв, де взяти стільки якісних пісень українською мовою?!

Насправді їх повно. А ось бажання брати їх у ротацію на більшості FM-станцій відсутнє. І не з’явиться, якщо не заохотити його законодавчо.

Можна також знову піти у чергові довгі експертні обговорення. Роки так на три. Про те, що станціям треба доплачувати за український контент, або зменшувати плату за ліцензію тощо. А за цей час згадана вище тенденція набуде незворотнього характеру.

Допустити цього ніяк не можна. Тому у неминучий суперечці прошу брати участь не лише опонентів цієї ініціативи, але і тих, хто просто хоче чути пісні українською мовою на хвилях радіостанцій.

Автор материала: В’ячеслав Кириленко