Замаскована пропаганда

248

Проросійські польські видання страшать поляків українцями – і давно померлими, і сучасними.

Російська агресія проти України, а, мабуть, і проти інших колишніх совєтських республік, планувалася давно. Для цього заздалегідь створювалися псевдопатріотичні фальшиві сайти, організації, партії і т. д. Щойно тепер, коли ретельно спланована агресія провалилася і загальмувала, усі ці консерви тривалого зберігання почали розкриватися.

У 2008 році в Польщі було створено сайт Kresy.pl, нібито присвячений кресам – тобто околицям колишньої Речі Посполитої, куди входили західні терени Литви, Білорусі й України. Автори сайту писали про колишнє чудове довоєнне життя на кресах, публікували спогади, документи епохи, фіксували історичні події і персоналії.

Сайт і досі називається «порталом кресової спільноти», а однак від часу Майдану там дуже все помінялося, а проблеми кресів відійшли на задній план. Ба більше – лінки, які спрямовують на окремі туристичні, краєзнавчі чи кулінарні теми, уже не діють.

За Майдану на сайті домінувала звична уже для нас російська пропаганда про бандерівців та націоналістів, наголошувалася, що небезпека з їхнього боку навіть більша за небезпеку російського імперіалізму. Нагніталася інформація про якихось бойовиків і цілі табори цих бойовиків, що готуються до збройного повалення влади в Україні. Між іншим, у нас це поширювалося також, хоча на Майдані ми жодних бойовиків так і не побачили, а з палицями на штурм ішли студенти.

Автор матеріалу: Юрій Винничук