Запальний і нетерплячий характер? Винна ваша ДНК!

406

Не маєте терпіння? Якщо так, цілком можливо, що в цьому треба звинувачувати вашу ДНК.

Нещодавне дослідження показало, що довжина головної частини ДНК людини – теломери – визначає рівень її терпіння.

Теломери – це кепи (захисники), розміщені на кінці кожної хромосоми. Вони захищають її від руйнування, злиття та деградації.

Як повідомляє The DailyMail, тепер вчені впевнені: люди з коротшими теломерами більш схильні до нетерпіння.

Команда Національного університету Сингапура опитала 1158 випускників, кожному з яких дали різні завдання, аби визначити їхній рівень нетерпіння. Учасникам експерименту також зробили аналіз крові, вимірявши довжину теломер.

Хромосоми схильні скорочуватися щоразу, як триває поділ клітини, і саме теломери запобігають руйнуванню ДНК. Дослідження показало зв’язок коротших теломер із більш високим рівнем нетерпіння.

Але коли вони досягають критично короткої довжини, клітина починає псуватися. Дослідження виявило: «Критично короткі теломери діють на процес порушення ДНК, як спускові гачки. Відповіддю буде інгібування (придушення) циклу клітинного прогресу».

Враховуючи це знання, попередні дослідження університету припускали: довжина теломер може бути ранньою ознакою хвороб та передчасної смерті.

Ось, що їм вдалося з’ясувати: несприятливі ефекти, які пов’язують із нетерпінням, дозволяють припустити, що будь-яка значна затримка у справах може негативно корелюватися з довжиною теломери ДНК людини. Процес потенційно пов’язаний із запальною реакцією і оксидативним стресом.Група вчених мала намір дізнатися, чи дуже нетерплячі та імпульсивні люди схильні до старіння на клітинному рівні.

Тому вчені вирішили простежити зв’язок між затримкою справ і довжиною теломери

Для одного завдання студенти мали вирішити: отримати 100 доларів винагороди завтра чи більшу суму за 30 днів.Учасників експерименту попросили прийняти кілька рішень, які стосувались грошей.

Для тих, хто вирішив почекати, вчені визначили мінімально допустиму суму. Вища сума винагороди показала вищий рівень нетерпіння.

Також студентам запропонували вирішити долю уявних інвестицій і торгів у далекому майбутньому.

Коли дослідники поглянули на довжину теломери кожного, виявилося, що найбільш нетерплячі мали коротші теломери.

Стать теж відіграє роль у довжині теломер. Коротші з них були у жінок – на відміну від чоловіків.

Однак вчені зробили ще й такий висновок: «Результати дозволяють припустити, що траекторії, за якими нетерпіння перетворюється на клітинне старіння, також залежать від особистих характеристик людини, враховуючи стать і генотип».

Результати дослідження були опубліковані у журналі Proceedings of the national Academy of Sciences.