Засідання Всесвітнього конгресу у справі кримських татар пройде у Вільнюсі

299

Чергове засідання виконкому Всесвітнього Конгресу кримських татар пройде в травні 2016 року в столиці Литви Вільнюсі.

Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Фейсбуці.

«11 лютого 2016 року в Києві відбулася зустріч Уповноваженого Президента України у справах кримських татар Мустафи Джемілєва, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, а також члена Міллі Меджлісу Гаяни Юксель з делегацією Литовської Республіки… Під час зустрічі сторони обговорили організаційні питання підготовки засідання виконавчого комітету Всесвітнього Конгресу кримських татар, який відбудеться в травні у Вільнюсі, також говорили про сьогоднішні обшуки в Криму», – написав Чубаров.

За його словами, Литва підтримала ініціативи щодо створення міжнародних форм захисту прав кримських татар на півострові.

У Криму 11 лютого пройшли обшуки в будинках кримських татар. Унаслідок проведених у четвер у кримських татар обшуків у різних регіонах Криму співробітники ФСБ затримали 12 осіб, з них двох уже відпустили. У Меджлісі кримськотатарського народу назвали нинішні обшуки новою хвилею репресій проти кримських татар.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Лідерам кримських татар – Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову заборонений в’їзд в Росію і Крим на 5 років.