Жителі Биківні проти видачі землі героям АТО

276

92 сім’ї загиблих учасників АТО отримають землю в Києві. Ділянки площею 10 соток виділять в Биківні Деснянського району столиці. Таке рішення одноголосно підтримала комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування. Але жителі Биківні виступили проти надання земельних ділянок учасникам АТО. На їхню думку, це пряма загроза Биківнянським лісам.

Незважаючи на протест громадськості, рішення про виділення землі комісія прийняла одноголосно. Окрім того, на засідання комісії прийшли близько 30 бійців АТО з 24,25,26 моторизованих бригад.

За словами керівника апарату КМДА Володимира Бондаренка, для виділення землі родичам учасників АТО необхідно було скласти детальний план території. Робота над планом тривала більше року — з січня 2015 року. За даними департаменту земельних ресурсів, з 176 гектарів, які планували передати сім’ям загиблих, під житлове будівництво придатні тільки 34 гектара.

За даними народного депутата Борислава Берези, 600 ділянок в цьому районі належать вихідцю зі сходу Віталію Лазарю.На решті території — житлова забудова 1950-х років, громадські об’єкти і промислові підприємства.

Нагадаємо, що виділення землі в Биківні триває з 2012 року. Зараз земельні ділянки тут отримали паралімпійці, -воїни афганці та родичі героїв Небесної Сотні. За даними департаменту, ще 52 ділянки знаходяться в резерві. Їх також припускають передати сім’ям воїнів, загиблих на Сході.