Жителі Донбасу все чіткіше відчувають розпач та ізоляцію

344

Люди, які проживають на окупованих проросійськими бойовиками територіях, потребують більшого захисту і підтримки.

Про це заявив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн, – повідомляє «Центр новин ООН».

«Існує страшне відчуття фізичної, політичної, соціальної та економічної ізоляції у величезного числа людей – понад 3 мільйони осіб, які намагаються виживати в зоні конфлікту. Люди відчувають себе покинутими. Вони терміново потребують більшого захисту і підтримки», – зазначив він.

За його даними, з 16 листопада 2015 року по 15 лютого 2016 року загинули 78 цивільних осіб, загальна кількість жертв перевищила 30 тис. осіб: 9 160 убитих і 21 тисяча поранених.

У доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненому головою Моніторингової місії ООН з прав людини Фионой Фейзер йдеться, що в зоні конфлікту багато будинків пошкоджені і розграбовані мародерами. Місцеві адміністрації не функціонують, а доступ до суспільних послуг, як мінімум, обмежений. Вода і продукти харчування коштують дорого і їх важко отримати. Блокпости серйозно ускладнюють свободу пересування.

Жителі територій, контрольованих збройними групами, живуть в умовах повної відсутності законності та правопорядку. Звідти надходять повідомлення про незаконні затримання, тортури і відсутність доступу до реальних механізмів правового захисту.

У доповіді повідомляється про недавню хвилі затримань в самопроголошеній «Донецької Народній Республіці», що призвело до ще більших обмежень права на свободу вираження поглядів, мирних зібрань та свободи віросповідання.