Житловий фонд Львову будуть обслуговувати муніципальні компанії

328

До закону про реформування сфери житлово-комунального господарства наразі не прийнято жодних нормативних актів Кабінету міністрів. Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, це є великою проблемою. Місто зі свого боку планує створити 6 муніципальних управляючих компаній, які надаватимуть послуги з обслуговування житлового фонду тим мешканцям, які не створять до певного часу ОСББ, або не виберуть приватної компанії-управителя. Повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«До цього закону не прийнятий жодний нормативний акт Кабінету міністрів, що є великою проблемою. Місто зі своєї сторони буде створювати муніципальні управляючі компанії, щоб людина мала вибір: керувати самостійно, брати приватну компанію або працювати надалі з містом.

На сьогодні треба зрозуміти: будинок є власністю громадян, які в ньому проживають, вони мають сприймати його як свій, тоді буде зовсім інше відношення до чистоти, до порядку.

Мешканці сплачують квартирну плату, і за ці кошти здійснюється обслуговування будинків. Є екстремальні ситуації, тоді ми виділяємо кошти з місцевого бюджету і допомагаємо, але, в принципі, міські кошти мають витрачатися на інфраструктуру: дороги, комунікації, мережі, ремонти в школах і садочках, а будинок, якраз, є власністю мешканців», — сказав міський голова Андрій Садовий.