Журналісти Британії застерегли від «порожньої сили» Путіна

341

Незважаючи на провал військової операції в Сирії президент Росії Володимир Путін ще не вичерпав бажання вести агресивну політику щодо Заходу і України.

Таку думку висловили ​​журналісти авторитетного британського видання The Economist.

У зв’язку з рішенням Путіна вивести російські війська з Сирії видання присвятило політиці президента РФ розгромну статтю, яка починається з першої шпальти. На обкладинці під написом «Порожня суперсила. Путін, Сирія і пропагандистська машина» зображена велична порожниста статуя, з якої визирає глава російської держави.

Автор матеріалу приходить до висновку, що попри переможні заяви Путіна після закінчення сирійської кампанії, «перемога» Росії порожня, оскільки жодна з її цілей не досягнута.

Позиції президента РФ, на думку видання, також ослабли – економіка падає, Росія виглядає вразливою, а сам Путін втрачає легітимність і підтримку росіян. Але думати, що на цьому він зупиниться – помилково.

«В останній рік президентства Обами Путін, підбадьорений успіхом в Сирії, може випробувати Захід ще один раз», – прогнозує The Economist.

Захід і НАТО повинні бути готові прийняти удар. «Найбільшим тестом буде Україна, на яку найбільше зосереджена увага Росії і яка їй найбільше до вподоби. Якщо Україна зможе стати успішною європейською державою, вона зможе показати росіянам, що у них є шлях до ліберальної демократії. Якщо Україна стане провальною країною, це зміцнить аргументи Кремля», – зазначає видання.

На думку автора, Заходу не можна залишати Україну наодинці з її проблемами. Її потрібно підтримати політично і фінансово.

Нагадаємо, що 14 березня Путін доручив міністру оборони Сергію Шойгу почати виведення з Сирії основних сил, які беруть участь у збройному конфлікті в країні. Російська військова операція в Сирії обійшлася в 33 млрд рублів (близько 456 млн доларів).