ЗМІ виклали у мережу імена вбивць адвоката Грабовського

351

Журналісти назвали імена затриманих за підозрою у вбивстві адвоката Юрія Грабовського та повідомили нові факти.

За підозрою у вбивстві адвоката Юрія Грабовського затримано двох чоловіків – 19-річного Максима Чмільова та 26-річного Артема Яковенка. Але, як заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, є ще четверо фігурантів, яких на даний час розшукують.

Першим був затриманий Яковенко, його взяли в Одеському аеропорту.

За даними Матіоса, Грабовський – не перша жертва підозрюваних: є ще один труп.

Яковенко користувався телефоном адвоката. За словами військового прокурора, слідству вдалося отримати доступ до сервісу iCloud Грабовського. Крім контактів адвоката, там зберігалися фото і відео – в тому числі, зроблені викрадачами. За цими даними були встановлені ще чотири фігуранти справи, які зараз – в оперативній розробці.

У матеріалі викладена хронологія зникнення Грабовського, завдяки чому стали відомі нові подробиці. Так, з’ясувалося, що 6 березня між сімнадцятою та вісімнадцятою годинами помічник адвоката Оксани Соколовської Сергій Федосеєнко бачив Грабовського у супроводі невідомого чоловіка в його київському офісі. Той нібито забрав щось із сейфа.

Але пізно ввечері 6 березня в Одеську міську лікарню №10 поступив чоловік без документів у стані важкого наркотичного сп’яніння. Прийшовши до тями, він назвав прізвище, співзвучне з «Грабовський». Однак наступного ранку його забрав чоловік, який показав посвідчення СБУ. Проте Матіос упевнений, що чоловік, доставлений в одеську клініку, не був Грабовським.

Поговорити з медиками, які чергували 6 березня, керівник приймального покою журналістам не дозволив.

Також цікавим є той факт, що Грабовський в Одесі, за версією слідства, оселився в готелі «Аркадія». Але співробітники готелю відмовилися спілкуватися з журналіста. Як з’ясувалося, відразу після того, як про зникнення адвоката стало відомо, з готелю звільнили одну з адміністраторів.

Адвокатам, що беруть участь у незалежному розслідуванні, співробітники «Аркадії» заявили, що відео з камер спостереження за 5-7 березня не збереглося.

Тіло Грабовського знайшли за 30 кілометрів від Жашкова Черкаської області. При цьому обличчя було сильно понівечене. Сестра Грабовського, яка прилетіла спеціально з Ізраїлю, не змогла впевнено упізнати труп. Це зробив стоматолог Грабовського.

За твердженням Матіоса, слідство на сьогодні в цілому вже відновило картину подій, що передували загибелі Юрія Грабовського. «Але поки немає ще повного розуміння, де центр, початок. Звідки взялася думка, що це треба зробити. І немає підтвердженого документами списку всіх осіб, фотографії яких у нас є», – заявив Матіос.