Змусити імунну систему боротися з раком. Британці заявили про революційне відкриття

1397

Вчені Інституту раку Університетського коледжу Лондона стверджують, що знайшли спосіб змусити імунну систему людини ефективно боротися з раковими пухлинами.

Хоча нова терапія ще не була випробувана клінічно, і метод лікування на практиці може виявитися дуже дорогим, дослідники називають відкриття одним з найперспективніших в області боротьби з раком за останній час.

Суть нової терапії — в дослідженні кожної індивідуальної пухлини та ідентифікації тих її частин, на які можна «націлити» імунну систему організму.

Дослідники виявили, що поряд з розвитком пухлини відбувається ріст рідкісних білків «антигенів», однак зазвичай вони ізольовані і не здатні чинити раку спротив, оскільки він надто швидко прогресує. Якщо цим білкам допомогти, то вони переможуть хворобу змінивши генетичний склад пухлини.

Спроби це зробити робилися і раніше, проте до цих пір вченим не вдавалося ідентифікувати в різноманітної генетичний структурі раку «слабкі» ділянки.

Для кожного пацієнта по суті буде розроблятися унікальний метод лікування», — заявив професор Чарльз Суонтон.Як кажуть лікарі, нова терапія доводить ідею індивідуального лікування до досконалості.

Наразі два антигени, плюс Т-клітини, які розпізнають їх, були виявлені у двох хворих на рак легенів.

Випробування цього революційного методу лікування обіцяють завершити протягом двох років.

ід час дослідження пацієнтам вводили генетично модифіковані імунні клітини, або так звані Т-лімфоцити.Раніше американські дослідники заявили про винайдення потенційно революційної терапії для боротьби із раком та запобіганню його рецидивів.

Пацієнти з пізніх стадій раку крові, яким прогнозували, що вони проживуть не більше п’яти місяців, показали повну ремісію після 18 місяців подальших перевірок без будь-яких ознак повернення захворювання. Таких випадки зафіксували у 90% із 35 досліджуваних.