Знайдена перша жертва закону Польщі про «бандерівську ідеологію»

379
Проти аргентинської газети Pagina 12 був поданий позов за новим законом Польщі про Інститут національної пам’яті більш відомий, як закон про «бандерівську ідеологію».
Про це пише AFP.
Польська ліга проти дифамації (RDI) звернулася до суду в п’ятницю, 2 березня. У документі наголошується, що в статті видання Pagina 12 про погром в польському Єдвабні в 1941 році вбили 300 євреїв. При цьому редакція використала фото поляків-антикомуністів, які входили в польський опір. Аргентинську газету та журналіста Федеріко Павловського звинуватили в нанесенні шкоди народу Польщі і репутації польських солдатів.
Аргентинське видання написало відповідь, в якій звинуватило поляків в активній цензурі критичних думок про себе. Нагадаємо, 1 березня в Польщі набув чинності скандальний закон про «бандерівську ідеологію». Тепер за публічне заперечення злочинів «українських націоналістів» можуть засудити на 3 роки в’язниці. Також відповідно до закону, передбачається кримінальне переслідування за публічне звинувачення Польщі в злочинах нацистів в роки Другої світової війни.